Mad Max je akcijsko-pustolovna igra smještena u postapokaliptični svijet istoimenog filmskog univerzuma Georga Millera. Svijet je to tvrdog individualizma oslonjenog na dualizam – s jedne strane postoje oni koji žele restartati civilizaciju i “normalne” zajednice, dok drugi lešinare, destruiraju i parazitiraju sve preostale resurse oslanjajući se na snagu, surovost i beskrupuloznost, gradeći sustav baziran na nasilju. Zajednička im je potreba za kretnjom i istraživanjem, temeljena na fetišu za gorivom visokog oktana. Radnja igre odvija se nakon filma “Mad Max: Fury Road”, ali ne prati izravno filmsku priču. Protagonist, Max Rockatansky, usamljenik i lutalica kroz nemilosrdnu pustoš gdje susreće razne likove, uključujući mehaničara Chumbucketa (mješanca Zvonara crkve Notre Dame i Golluma) koji mu postaje lojalni sidekick i suputnik u obnovi njegovog uništenog vozila. Glavni antagonist je Scabrous Scrotus, okrutni vođa bande War Boys, čiji je cilj dominacija nad resursima i kontrola pustoši.
Open world koncept podijeljen je na priču čija radnja počinje kada Scrotus uništi Maxov auto, prisiljavajući ga da se udruži s Chumbucketom kako bi stvorio “Magnum Opus,” ultimativno vozilo za preživljavanje i osvetu. Drugi dio igre se temelji na slobodnom istraživanju otvorenog svijeta, s naglaskom na borbe vozilima i tučnjavu prsa o prsa radi skupljanja resursa. Kako igrači napreduju, mogu unaprijediti Magnum Opus, oružja (neizostavna rezana dvocjevka i odličan harpun) i Maxove sposobnosti, a njihova sloboda istraživanja pomaže im preuzeti teritorije (poput Jeetove baze, utvrde Pink Eye, prostor Great Whitea – pustopoljine koja je nekad bila ocean, Gutgashev nasukani tanker i Scrotusov Gastown) s idejom razbijanja utjecaja War Boysa i oslabljivanja Scrotusovog teritorijalnog utjecaja. Borbe s vozilima i epske potjere kroz pustinju su vrhunac igre, dok opasnosti poput pješčanih oluja i osvajanja neprijateljskih logora s dobro koncipiranim šefovima pružaju konstantne izazove. Dinamika između Maxa i Chumbucketa donosi emociju i humor u ovaj opustošeni svijet, dok svaki (uspješni) napad na Scrotusove dečke rata vodi igrače bliže konačnom obračunu.
Producent igre Mad Max je Warner Bros. Interactive Entertainment, dok je za razvoj igre zaslužan studio poznat i po serijalu Just Cause – Avalanche Studios. Kao apsolutni fan Mad Max univerzuma, odlično sam se zabavio u dvadesetak sati igranja, prvo kad je igra izašla, a nedavno sam je pokrenuo ponovno i još mi je bolja nego kad je tek izašla i baš stari poput vina. Meni je ovo, uz stripove u Vertigo izdanju, dobrodošla ekstenzija cijelom univerzumu i razvoju franšize. Objektivno, igra je među fanovima serijala “Mad Max” naišla na mješovite reakcije. Atmosfera pustoši i intenzitet borbi vozilima oduševili su ljubitelje franšize, dok su neki kritizirali repetitivnost zadataka i koncept-dizajn misija. Priča, iako jednostavna, uspjela je zadržati duh izoliranog, preživljavanju posvećenog Maxa, a Chumbucket kao ekscentrični sidekick dao je dodatnu dubinu likovima i uvijek dobrodošli comic relief. Scrotus kao antagonist nije dosegao ikoničnost glavnih filmskih negativaca, ali je pružio dovoljno motivacije za sukob i završavanje igre koja se solidno prodavala i ipak ostavila dobar dojam na ljubitelje postapokaliptičnih igara, a i danas ostaje popularan naslov za one koji uživaju u open world igrama.