Netflixov “Conquest” – multimilijunski produkcijski slom živaca na steroidima!

Carl Rinsch Netflix

Godine 2019. Netflix je pobijedio u licitacijskom ratu za “Conquest”, u kojem su Amazon i HBO ostali u igri do samog kraja, no Netflix je na kraju najviše iskešuirao i osigurao prava na ekranizaciju. Netflix je ubrzo po osiguranju autorskih prava naručio epsku znanstveno-fantastičnu avanturu, ali je idućih pet godina uslijedilo najbezobraznije iskorištavanje budžeta u povijesti televizije. Carl Rinsch, redatelj neslavno propalog filma “47 Ronina”, dobio je nevjerojatnih 55 milijuna dolara da “Conquest” pretvori u hit serijal. Umjesto filma, realizirali su se jedino kaos, kripto kockanje i čak pet Rolls-Roycea.

Negdje između početka pandemije COVID-19 i sloma Dogecoina, Rinsch je u e-mailovima suradnicima tvrdio da je otkrio tajnu prenošenja korona-virusa, ali da je i sposoban predvidjeti udare groma! Ali, bila su to lockdown vremena pa se Netflix oglušio na ove rane signale pomračenja uma i nastavili su financirati “Conquest”. Samo snimanje filma manje je nalikovalo produkciji, a više živčanom slomu u stvarnom vremenu – s razbijenim zidovima, nagomilanim tabletama na setu i paranoičnim Rinschevim optužbama da mu je supruga naručila ubojstvo. Usred tog psihodeličnog kaosa, Rinsch se obratio Netflixu s molbom za dodatna sredstva za dovršetak snimanja. Netflix je, u trenutku kolektivnog ludila, pristao. Čim mu je novac sjeo na račun, Rinsch ga je kompletnog uložio u Dogecoin.

A onda, u potezu dostojnom grčke tragedije, Rinsch je tužio Netflix za “kršenje ugovora” i zatražio dodatnih 14 milijuna dolara, navodeći da su mu apsolutni dužni taj iznos.

Rinscha ovih dana, nakon detaljne istrage, tužitelji optužuju za pranje novca i prevaru, tvrdeći da je barem 11 milijuna dolara od filmskog budžeta utrošio na kriptovalute, luksuzne madrace, dizajnersku odjeću i privatno angažiranje odvjetnika za razvod. Netflix je na kraju otkazao “Conquest”, a Rinsch je ostao s pet Rollsova i, vrlo vjerojatno, jedino madracom koji mu čak neće dozvoliti za ugodnije spavanje u zatvoru jer bi mogao dobiti doživotnu robiju zbog obilnog kršenja zakona, ugovornih obaveza i neplaćanja odvjetničkih usluga.

Postavlja se pitanje, zašto su mu iz Netflixa uopće dali toliki novac? Njegov film “47 Ronina” iz 2013. već je bio produkcijska katastrofa, a Rinsch je zbog osobnog ludila i nekontrole bio izbačen iz montaže. Ako je neka utjeha, ova suluda egomanijakalna holivudska priča je izvrstan materijal za šestodijelni True Crime dokumentarac o Rinschu pa će Netflix barem tako naplatiti dio izgubljenih milijuna.

Odabrao i napisao:

Marko Mihalinec

Dizajner, pisac i glazbeni producent (Plazmatick)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)